Rozbudź w Sobie Nadzieję

ROZBUDŹ W SOBIE NADZIEJĘ

Bez względu na to, kim jesteś albo jak obecnie wygląda twoje życie, nie możesz dobrze funkcjonować bez nadziei. Jeśli znalazłeś się w trudnej sytuacji, z pewnością potrzebujesz nadziei, a jeśli wszystko układa się dobrze, również jej potrzebujesz, żeby dalej tak było. Jeżeli żyjesz w ogrodzie nadziei, zawsze zakwitnie w nim jakiś kwiat!

Nadzieja to pełne radości i nieugięte oczekiwanie na coś dobrego. To potężne i uniwersalne natchnienie, narastająca fala, która unosi łodzie. Obojętnie, czy płyniemy rozpadającą się łajbą, byle do portu, czy śmiało żeglujemy po morzach i oceanach, nadzieja podnosi nas na duchu i rozbudza w nas wiarę wyrażoną w przekonaniu: „Wiesz co? Wszystko się ułoży!”. To poczucie, że dziś nie jest odpowiednim dniem, aby się poddać i choć czasami nie da się go wytłumaczyć, nie można mu też zaprzeczyć. Nadzieja to przekonanie, że w każdej chwili może wydarzyć się coś dobrego!

Ale pamiętaj – nadzieja jest tak wielka i mocna, jak jej źródło. Jeśli jest nim człowiek, praca albo własna siła lub możliwości, w końcu grożą ci nieszczęście i frustracja. Dlatego fundamentem naszej nadziei musi być Bóg i obietnice zawarte w Jego Słowie. Wszystko ma swoje granice, ale nie Bóg – niech stanie się źródłem twojej nadziei!

“Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.”
– Księga Jeremiasza 29:11

 

Źródło: Joyce Meyer ,,Rozbudź w sobie nadzieję’’